Jak zachować zdrowie latem

 • Autor de la entrada:
 • Categoría de la entrada:blog

Jak zachować zdrowie latem

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Lato może być czasem na odpoczynek, podniecenie i długie dni zabawy na świeżym powietrzu, ale także wprowadza pewne sezonowe zagrożenie dla zdrowia. Podejmowanie prostych środków ostrożności może powstrzymać je na dystans i sprawić, że lato jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze.

Wraz z słonecznymi dniami, ciepłą pogodą i więcej zajęć na świeżym powietrzu, lato wiąże się z ryzykiem opalania, alergii, ukąszeń robaków, oraz inne potencjalne problemy, które mogą wpłynąć na nasze zdrowie.

W tym artykule dzielimy się wskazówkami, jak cieszyć się zdrowym i bez choroby latem.

Wyjdź na zewnątrz i pozostań aktywny

Lato może być świetnym czasem dla osób, aby zaangażować się w większą aktywność fizyczną i poprawić swoją kondycję.

Dłuższe dni i wakacje letnie oferują dodatkowe możliwości zajęć rekreacyjnych, które mogą również zwiększyć nasze zdrowie.

Mimo to w miejscach, w których temperatura letnia wzrośnie, pozostanie w pomieszczeniu z klimatyzacją może być kuszące.

Jednak w bardzo upalnej pogodzie wczesnym rankiem i późnym popołudniem mogą być idealne razy na wyjście na zewnątrz i spacer.

Przykłady niektórych zajęć wolnych od wolności ludzie mogą zdecydować się na zwiększenie aktywności fizycznej w Lato obejmuje:

 • Wybieranie na spacery lub wycieczkę na duże odległości
 • Odwiedzanie zoo lub innego centrum rekreacji na świeżym powietrzu
 • Badanie rezerwatu przyrody lub parku
 • Kierowanie się wzdłuż oceanu lub przez las
 • Jogging lub pływanie

Większość z nas wie, że aktywność fizyczna może promować i poprawić nasze zdrowie psychiczne , Zapobiegaj lub walczyć z otyłością, poprawić sprawność i popraw naszą jakość snu.

Uważa się, że aktywność zmniejsza ryzyko kilku nowotworów, problemów z sercem i łuszczycy stanu skóry, a także poprawia poznanie U dzieci i starszych dorosłych.

Przed wyruszeniem na zewnątrz ludzie muszą upewnić się, że chronią swoje zdrowie przed pewnymi znanymi zagrożeniami w lecie. Doskonałe źródło witaminy D, a ludzie potrzebują niewielkiej ilości ekspozycji na słońce każdego dnia, aby zachować zdrowie. Niemniej jednak zbyt dużo światła UV ze słońca może być niebezpieczne, przyczyniając się do uszkodzenia skóry i ryzyka raka.

UVA i UVB to dwie różne formy światła słonecznego w atmosferze.

UVA Promienie wnikają głęboko w skórę ludzi, niszcząc tkanki łączne i naczynia krwionośne. Nadmierna ekspozycja na UVA może prowadzić do utraty elastyczności, zmarszczek i przedwczesnego starzenia się skóry ludzi.

Natomiast promienie UVB nie osiągają głębokiej warstwy skóry. Powodują jednak zaczerwienienie i natychmiastowe uszkodzenie skóry, które ludzie kojarzą się z Sunburn.

American Cancer Society szacuje, że w Stanach Zjednoczonych było 3 miliony nowych przypadków raka skóry nierówności w 2012 roku, najnowsze dane, najnowsze dane Dostępne.

Co najważniejsze, w 2019 r. Eksperci szacują, że 96 480 osób otrzyma diagnozę czerniaka, poważniejszego raka skóry.

Wiele nowotworów skóry może rozwinąć się od nadmiernej ekspozycji na promienie UVA, a lekarze nadal badają dokładne przyczyny tego. Jedną z teorii jest to, że promienie UVA mogą prowadzić do stresu oksydacyjnego.

Stan ten w organizmie jest nierównowagą między cząsteczkami wolnych rodników, które przyczyniają się do choroby i przeciwutleniaczami, które chronią ciało.

Aby chronić skórę przed promieniami UVA, ludzie mogą użyć kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum, który blokuje promienie UVA i UVB. Produkt, który osoba wybiera, powinien mieć współczynnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF) wynoszący co najmniej 50.

SPF wskazuje, jak długo zajmie słońce, aby spalić skórę. SPF 50 oznacza, że ​​spalanie zajęłoby 50 minut, gdyby osoba poprawnie zastosowała krem ​​przeciwsłoneczny i że pozwala na przejście tylko 2 procent promieni UVA i UVB.

Osoby z większym ryzykiem raka skóry powinny użyć kremu przeciwsłonecznego z wyższym SPF.

Ludzie wszystkich rodzajów skóry muszą upewnić się, że ponownie złożył krem ​​przeciwsłoneczny po pływaniu lub poceniu.

Noszenie odzieży ochronnej i pozostawanie w cieniu są również skutecznymi sposobami na zmniejszenie Ryzyko oparzeń słonecznych.

Krem przeciwsłoneczny jest dostępny w aptekach i aptekach, a dostępny jest szeroki zakres zakupu online.

Pij dużo wody

w gorąco Pogoda, zachowanie nawodnienia jest niezbędne do uzupełnienia płynów, które organizm traci poprzez pocenie się

Napoje zawierające alkohol lub kofeinę nie są skuteczne przeciwko odwodnieniu. W rzeczywistości mogą zwiększyć wyjście płynu ciała, co utrudnia osobie pozostanie odpowiednio nawodnieniem.

Znaki odwodnienia obejmują:

 • Suchość w ustach
 • Światła głowa
 • zawroty głowy
 • Mało lub bez moczu
 • Skurcz mięśni

Ludzie muszą unikać odwodnienia tak może prowadzić do szeregu niebezpiecznych powikłań, takich jak uszkodzenie nerek, niewydolność nerek i wstrząs.

Zachowaj spokój

Wyczerpanie cieplne przy upalnym pogodzie może spowodować, że osoba ma następujące objawy :

 • chłodna, wilgotna skóra z gęsią guzkami, gdy w upale
 • Ciężkie pocenie się
 • Będziej
 • zawroty głowy, nudności, i ból głowy
 • Słaby, szybki impuls i niskie ciśnienie krwi na stojącym
 • Skurcz mięśni
 • Ból głowy

Każdy, kto doświadcza Wyczerpanie cieplne musi zatrzymać się i odpocząć, schronić się ze słońca i w chłodnym miejscu, a pić dużo wody lub napojów sportowych.

Jeśli pozostanie nieleczone, wyczerpanie cieplne może przejść do udręki cieplnej, konditio, konditio n To może być śmiertelne.

Uzgodnienie cieplne występuje, gdy temperatura ciała wzrośnie powyżej 104ºF, a ciało nie może się dłużej chłodzić. Jest to nagły wypadek medyczny i może prowadzić do śmierci.

Poniższe mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wyczerpania cieplnego i udaru cieplnego:

 • Noszenie lekkich odzieży
 • Unikanie bezpośredniego światła słonecznego
 • Za pomocą klimatyzacji
 • Picie dużo wody
 • Unikanie ciężkich posiłków

napady a-cardin opinie forum mogą wystąpić, jeśli może wystąpić napady napadów Ciało osoby nie ma wystarczającej liczby naukowców chemikaliów, które nazywają elektrolity.

Elektrolity wysyłają sygnały elektryczne między komórkami. Gdy poziomy elektrolitu stają się zbyt niskie, sygnały te nie działają poprawnie. Nierównowaga elektrolitów może prowadzić do mimowolnych skurczów mięśni, które występują w przypadku napadów.

Obrzęk mózgu może również wystąpić, gdy osoba pije po odwodnieniu.

Ciało wysyła wodę do komórek po później Wchodzi do układu trawiennego. Jednak ta reakcja może wysyłać zbyt wiele, powodując, że komórki puchną i pękają. Jeśli nastąpi to w mózgu, może być wyjątkowo niebezpieczne.

Kiedy ludzie ćwiczą, rozsądne jest noszenie butelki do picia z wodą. Płyny nawodnione są dostępne w aptekach i aptekach. Dostępna jest również szeroka gama do zakupu online.

Ludzie mogą sprawdzić wszelkie instrukcje przed użyciem płynów nawadniających i poprosić lekarza o zalecenie bezpiecznego i odpowiedniego płynu nawodnienia dla ich potrzeb.

Chroń przed błędami i owadami

Stining owadów są odpowiedzialne za ponad 500 000 wizyt na pogotowiu każdego roku w USA, zgodnie z National Pest Management Association (NPMA). Latem obejmują pszczoły, kamizelki, osy i szerszenia.

Osoba, która spędza dużo czasu na zewnątrz, szczególnie w cieplejszych klimatach, może używać środków odstraszających owady. Deet jest substancją, która ukrywa ludzki zapach owadów.

podczas gdy czas trwania efektu ochronnego Deet wzrasta przy wyższych stężeniach, siły powyżej 50 procent nie mają dodatkowej korzyści ochronnej.

deet z deet z deet z deet z deetem z deetem z deetem z deetem Siła 30 procent chroni przez 4–6 godzin.

Pikarydyna to kolejny skuteczny środek odstraszający, a także permetryna, którą ludzie mogą zastosować bezpośrednio do odzieży, aby zapobiec ukąszeniu owadów.

Zgodnie z witryną Wasps i Sting Prevent, środek odstraszający owady raczej nie powstrzyma os, ale osoby zawierające Deet mogą mieć pewien wpływ na ich odprowadzanie.

Ugryzienia i użądlenia mogą prowadzić do reakcji i infekcji alergicznych.

Wskazówki z NPMA, aby zapobiec użądleniu owadów obejmują następujące

 • Zamknij okna i drzwi.
 • Wyrzuć śmieci tak często, jak to możliwe.
 • Noś buty na zamknięte buty cały czas.
 • Unikaj używania zbyt dużej ilości zapachu.
 • Unikaj noszenia ciemnych kolorów lub kwiatowych nadruków, które mogą przyciągnąć osy.
 • Conc Nie licencjonowany profesjonalista szkodników do radzenia sobie z infestacją błędów.

Jeśli owad gryzie osobę, która następnie doświadcza reakcji alergicznej, osoba musi natychmiast szukać pomocy medycznej.

, gdy owad gryzie człowieka, usuwanie żądła i mycie obszaru mydłem i wodą może pomóc w zmniejszeniu obrzęku, swędzenia i bólu.

Nakładanie pakietu lodowego lub zimnej szmatki i przyjmowanie ibuprofenu lub innego. -Pojemnik przeciwbólowy może również złagodzić każdy dyskomfort, jaki powoduje ugryzienie owadów. Leki przeciwhistaminowe, takie jak Benadryl, może zmniejszyć swędzenie i obrzęk.

Grilla na podwórku, słodycze i białka mogą przyciągnąć żółtych kaketów, osy i szerszeń.

Żądło tych owadów są Nie jest bardziej niebezpieczne niż te z innych kłujących owadów, ale mają tendencję do wielokrotnego kłucia. Ten rodzaj powtarzanego ataku może stanowić poważne zagrożenie dla dorosłych, jak i dzieci.

Dostępne jest szereg produktów do odstraszających owady online oraz w aptekach i aptekach.

ciepło i pożar ognia

Zarówno ciepło, jak i ogień mogą być czynnikami ryzyka dla osób, gdy inaczej cieszą się letnimi zajęciami na zewnątrz.

Dr. Roger Yurt, dyrektor Centrum Burnów Hearst w New York-Presbyterian Hospital i Weill Cornell Medical Center, podaje listę porad bezpieczeństwa w celu zmniejszenia ryzyka wypadków związanych z ciepłem i pożaru podczas letniej przerwy.

Zaleca następujące środki bezpieczeństwa:

 • Utrzymując grille daleko od wszystkiego, co może być łatwopalne. Sprawdzanie grilla pod kątem wycieków, wgnieceń lub pęknięć i oświetlenie meczu przed włączeniem gazu.
 • Na pokazach fajerwerków na letnie uroczystości, takie jak Dzień Niepodległości, pozostając co najmniej 500 stóp od pokazu fajerwerków . Trzymanie dzieci z dala od używanych fajerwerków lub sparlerów.
 • Jeśli chłodnica samochodu przegrzewa się, czekając, aż silnik ostygnie w dół przed wyjmowaniem czapki.

Podsumowanie

Podsumowując, zachowanie zdrowia podczas gorącej letniej pogody, a jednocześnie dużo zabawy wymaga jedynie starannego przygotowania i świadomości.

Ludzie muszą tylko pamiętać, aby zachować bezpieczeństwo w słońcu, pozostać nawodnieniem i zachować nawodnienie i zachować nawodnienie i zachować bez ugryzienia, gdy tylko jest to możliwe.

Q:

Doświadczam sezonowych zaburzeń afektywnych i chociaż mój nastrój jest świetny latem, boję się zimy i towarzyszące jej problemy emocjonalne. Jak wygładzić przejście między latem a zimą i przygotować się mentalnie?

A:

Sezonowe zaburzenie afektywne może być trudne do zarządzania i istnieje kilka interwencji, z których może użyć lekarz Aby pomóc ci mentalnie i emocjonalnie przygotować się do sezonowych przejść.

Mogą one obejmować terapię świetlną, leki przeciwdepresyjne lub psychoterapię. Możesz także spróbować, aby Twoje środowisko było bardziej słoneczne i jaśniejsze, wyjść na zewnątrz przez dłuższy czas i regularnie ćwiczyć.

Smutek jest normalną emocją do doświadczenia, ale jeśli w dowolnym momencie czujesz się przytłoczony lub jesteś smutny Przez kilka dni zrozum, że pomoc jest dostępna i powinieneś umówić się na umówienie się na lekarza.

Odpowiedzi reprezentują opinie naszych ekspertów medycznych. Cała treść jest ściśle informacyjna i nie powinna być uważana za porady medyczne.

 • Zdrowia publiczne

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopisma medyczne i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents